LŠSS
 L  I  E  T  U  V  O  S 
ŠAUDYMO SPORTO
S  Ą  J  U  N  G  A


Europos čempionatas 2017

Liepos 21 - rugpjūčio 4 dienomis, Azerbaidžane, Baku mieste, vyko Europos kulkinio ir stendinio šaudymo čempionatas. Mūsų šalį šiame čempionate atstovavo gausus sportininkų būrys. Savo jėgas tarp Europos šaulių iš 42 šalių išbandė kulkininkai: Karolis GIRULIS, seserys Gabrielė ir Greta RANKELYTĖS, Martyna DŽAPBAROVAITĖ ir stendinio šaudymo atstovai: Alisa BOGDANOVA,Donatas BLAŠKEVIČIUS, Aleksej ZARECKIJ, Rytis SVENTICKAS ir Ronaldas RAČINSKAS.
Sportininkus į Europos čempionatą lydėjo treneriai Vida Zvicevičienė ir Germanas Bogdanovas.

Parengėme nedidelę mūsų šaulių pasirodymo Europos čempionate apžvalgą.

Pirmasis Europos čempionate pradėjo mūsų šalies pasirodymą kulkininkas Karolis GIRULIS. Liepos 24 d. rungtyje 50m mažo kalibro šautuvu gulomis Karolis GIRULIS rezultatu 605,8 užėmė 54-ąją poziciją tarp 68 Europos šaulių, startavusių šioje rungtyje.
Vos už poros dienų, liepos 26-ąją dieną, K.GIRULIS startavo 50m 3 padėčių rungtyje ir rezultatu 1126 tšk. užėmė 45-ąją poziciją tarp 58 rungtyje dalyvavusių šaulių.

Paprašėme Karolio pakomentuoti savo pasirodymus Europos čempionate. Karolis kalbėjo apie iššūkius startuose bei sudėtingas oro sąlygas.
Karolis GIRULIS: Su daugeliu šaulių pakalbėjus, susidaro nuomonė, kad visi galvoja, jog šios varžybos - daugiau loterija nei meistriškumo išbandymas. Vėją skaityti šioje Baku šaudykloje yra labai sudėtinga, nes jis nepastovus, susidaręs iš sūkurių, nekryptingas ir niekada nesustojantis. Į ugnies liniją vėjas įlenda iš viršaus, per aukštas šaudyklos sienas. Linijoje pilna pertvarų ir kolonų, kurios dar labiau suvelia viską į sūkurius. Laimi tas, kas starte užima vietą prie didelių kolonų, kurios užstoja vėją. Tokiu atveju išvengiama vėjo talžymo, o taip galima susitelkti į vėjo nuskaitymą, ne laukti kada nustosi siubavęs pats. Šaudant klūpomis ir stačiomis, neįmanoma atlikti šūvio įprastoje pozicijoje, kada visas kūnas balanse, nes vėjas nuolatos pučia tai į veidą, tai į nugarą. Tokiu atveju turi naudotis raumenimis, kas papildomai sukuria savą judėjimo tendenciją, tačiau tai bent jau leidžia išsilaikyti ant kojų. Daugelis šaulių mano, kad tokio lygio varžybos neturėtų būti rengiamos Baku, nes jau ne pirmas kartas, kuomet šioje šaudykloje laimi rezultatai, kurių ne visada pakaktų eliminacijai įveikti kitose šaudyklose. Daugeliu aspektų, tai remiasi į istoriją apie vėją.
Šaudant gulomis, kur svarbūs skaičiai po kablelio, viskas atsiremia dar ir į šovinius, jų stabilumą vėjyje.
Žvelgiant bendrai į rezultatus, akivaizdu:
jei esi pasiruošęs 1180 - Baku šauni 1160, jei tavo lygis 1150 - pataikai 1120.
Liepos 26 - 27 dienomis Europos čempionate pasirodė mūsų šalies stendininkai Rytis SVENTICKAS, Donatas BLAŠKEVIČIUS bei Aleksej ZARECKIJ. Po dvi dienas trukusių startų mūsų sportininkai R. SVENTICKAS ir D.BLAŠKEVIČIUS, surinkę po 107 taškus, užėmė 51-ąją ir 52-ąją pozicijas, o Aleksej ZARECKIJ rezultatu 93 taškai liko 81-oje pozicijoje.

Paprašėme Ryčio Sventicko pakomentuoti pasirodymą Europos čempionate. Rytis, kaip ir Karolis Girulis, kalbėjo apie oro sąlygas.
Rytis SVENTICKAS: Pirma mintis pagalvojus apie šių metų čempionatą - vėjas! Prie tokio dar nėra tekę šaudyti. Kartais tekdavo ir koją atgal pastatyti, kad išstovėti. Ką jau kalbėti apie nuolatinį vamzdžio svyravimą. Aišku, įpratom, tačiau iš pat pradžių vėjas išmušė iš vėžių. Taikėmės ne tik prie ekstremalių vėjo sąlygų - serija, kurios rezultatas žemiausias, buvo šaudoma labai anksti ryte (mūsų laiku, 8 val. ryto), o to mes niekuomet nedarome namuose, Lietuvoje. Pritrūko aklimatizacijos. Kėlėme sau tikslus, tačiau jų nepasiekėme. Nepavyko net pasiekti ribos 112/125, kas yra minimalus tikslas EČ ir PČ varžybose. Tačiau pastebėjome, jog visų dalyvavusių šaulių rezultatai žemesni nei įprastai. Tačiau konkurencija tokiose varžybose visuomet didelė. Kiekviena padaryta klaida yra nuo 5 iki 10 pozicijų kritimas. Mums sudėtinga konkuruoti su kitų šalių atstovais.
Liepos 27 - 28 dienomis startavo ir mūsų kulkininkės Greta ir Gabrielė RANKELYTĖS . Rungtyje 30+30 šūvių mažo kalibro pistoletu, Greta rezultatu 543 tšk. užėmė 30ąją vietą tarp 35 dalyvių, o Gabrielė rezultatu 542 tšk. užėmė 31ąją vietą.

Paklausėme merginų apie lūkesčius prieš startus ir pasiektus rezultatus.
Gabrielė RANKELYTĖ: Tikėjausi geresnio rezultato. Tikrai galvojau, jog pataikysiu bent 560, o psichologiškai buvau nusiteikusi ir dar aukštesniam rezultatui. Neišvengiau klaidų.
(O vėjas?)
Vėjas didelis, tačiau 25m šaudykloje nebuvo taip smarkiai juntamas.
Greta RANKELYTĖ: 30+30 rungties rezultatas nuvylė. Tikėjausi geresnio, bent 550. Buvo karšta šaudyti, nes pusiau atvira šaudykla (oro temperatūra Baku naktį - apie 29 laispnius, o dienos metu kyla svyruoja 32-40 laipsnių), nors visos patalpos buvo gerai vėdinamos. Labai patiko 10m šaudykla. Joje šaudyti buvo malonumas. 40 šūvių oriniu ginklu rungties rezultatas geras, tačiau tikrai nepasiekiau savo galimybių ribos.
Liepos 28-ąją dieną, mūsų šaulės Greta RANKELYTĖ ir Martyna DŽAPBAROVAITĖ stojo į kovą dėl patekimo į jaunimo olimpines žaidynes YOG 2018, kurios kitąmet vyks Buenos Airės, Argentinoje.
Greta RANKELYTĖ rezultatu 368 tšk. rungtyje 40 šūvių pneumatiniu pistoletu, užėmė 14ąją vietą tarp 28 mergaičių startavusių šioje rungtyje.
Martyna DŽAPBAROVAITĖ startavusi 40 šūvių pneumatiniu šautuvu rungtyje, rezultatu 412,5 tšk. užėmė 11ąją vietą tarp 34 dalyvių.
Liepos 30-ąją dieną Europos čempionate pasirodė ir mūsų geriausia stendininkė Alisa BOGDANOVA. SKEET rungtyje, rezultatu 56 taškai, Alisa užėmė 15ąją vietą tarp 22 dalyvių.
Paskutinis lietuvių pasirodymas Europos čempionate Baku - Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvio Ronaldo RAČINSKO pasirodymas SKEET rungtyje. Jis, po liepos 31-ąją ir rugpjūčio 1-ąją vykusių startų, rezultatu 105 taškai, užėmė 53-ąją vietą. Iš viso šioje rungtyje dalyvavo 61 sportininkas.
Dėkojame mūsų šauliams už jų atiduotas jėgas bei pastangas kovojant Europos čempionate! Džiaugiamės kiekvieno iš Jūsų startu, įgauta patirtimi, pasiektu rezultatu. Ačiū, kad nepabūgote ir sūkuringo bei neprognozuojamo vėjo, ir karščio, ir aklimatizacijos bei pokyčių. Linkime ir toliau atkakliai siekti aukščiausių rezultatų!


REZULTATŲ SUVESTINĖS:
http://results.sius.com/Events…
http://esc-shooting.org/u/…

2017-08-06 22:41

Žemaitės g. 6-503
LT-03117 Vilnius
Telefonas +370 5 2133 447
El.paštas  info@shooting.lt