Lapkričio 14–15 dienomis Alytuje surengtos Lietuvos taurės varžybos oriniais ginklais – vienas paskutinių 2025 metų šaudymo sporto sezono akcentų. Į varžybas susirinko net 138 šauliai iš visos Lietuvos, o tai rodo sparčiai augantį šaudymo sporto populiarumą ir ypač gausias jaunųjų sportininkų gretas.
Varžybose netrūko sportinėmis emocijomis alsuojančių akimirkų – ryžto, susikaupimo, kovos iki paskutinio šūvio ir džiaugsmingų pergalių.
Pistoleto rungties moterų grupėje triumfavo alytiškė Lina Zajančkauskienė, kurią treniruoja Asta Brusokienė. Lina finale surinko 220,7 taško, o kvalifikacijoje – 561 17x tašką. Antroje vietoje – kaunietė Justina Ramanauskaitė, treniruojama Ramintos Pauliukevičienės. Ji finale surinko 218,2 taško, kvalifikacijoje – 564 11x taško. Trečia liko vilnietė Katerina Berestova, treniruojama Vidos Zvicevičienės. Jos rezultatai: finale 195,0 taško, kvalifikacijoje – 528 4x taškai.
Vyrų pistoleto taurė iškeliavo į Vilnių. Pirmąją vietą finale laimėjo Mindaugas Baranauskas, treniruojamas Vidos Zvicevičienės, surinkęs 236,3 taško. Kvalifikacijoje jis parodė 558 14x taškus. Antroji vieta atiteko Rokiškio sportininkui Gustui Aleliūnui, treniruojamam Tatjanos Klimovos-Kakarienės. Jo rezultatai: finale 234,1 taško, kvalifikacijoje 559 9x taškai. Trečias – alytiškis Artūras Jermalavičius, kurį treniruoja Asta Brusokienė. Finale Artūras surinko 215,6 taško, kvalifikacijoje – 566 18x taškus ir į finalą pateko pirmu numeriu.
Šautuvo rungtyje taip pat užfiksuotos įsimintinos pergalės. Moterų grupės nugalėtoja tapo kaunietė Gustė Mickytė, kurią treniruoja Virginija Pabalienė. Finale ji surinko 246,4 taško, kvalifikacijoje – 605,7 28x taško ir į finalą pateko paskutiniu numeriu. Antrą vietą iškovojo vilnietė Anastasija Vasylevska, treniruojama Miroslovo Leščevskio, finale pelniusi 244,8 taško, kvalifikacijoje – 606,6 34x taško. Trečia liko kaunietė Gabija Selelionytė, treniruojama Virginijos Pabalienės. Ji kvalifikacijoje parodė pirmą rezultatą – 613,0 38x taško, o finale – 221,8 taško.
Vyrų šautuvo įskaitoje triumfavo kaunietis Džiugas Morkūnas (trenerė Virginija Pabalienė). Po itin atkaklios kovos jis finale pelnė 247,0 taško, kvalifikacijoje – 621,7 43x taško. Antras liko alytiškis Karolis Girulis, treniruojamas Česlovo Pavilonio. Jo rezultatai – 246,9 taško finale, kvalifikacijoje – 624,1 47x taško. Trečią vietą taip pat Alytui iškovojo Domantas Puzelevičius (treneris Česlovas Pavilonis), finale surinkęs 225,6 taško, kvalifikacijoje – 616,3 40x taško.
Džiugo pergalė prieš daugkartinį čempioną Karolį Girulį vos 0,1 taško skirtumu tapo tikra šių varžybų kulminacija ir puikiu įrodymu, kad jaunoji karta stipriai beldžiasi į lyderių gretas.
Sveikiname visus sportininkus, trenerius, teisėjus ir organizatorius. Tai buvo varžybos, atskleidusios ne tik didelę šaudymo sporto bendruomenės jėgą, bet ir augančią aukšto meistriškumo pamainą Lietuvoje. Džiaugiamės progresu, emocijomis ir bendryste, kuri vienija mus sporto aikštelėse.
Linkime sėkmingo pasiruošimo naujam sezonui ir dar gausesnių pergalių ateityje.
Iki kitų taiklių startų!